Park, Fire, Water, Conservation and other districts
Alex Polikoff Runs for Fire District, 2013
Alex Polikoff Runs for Fire District, 2017
Alexander Patterson Runs for Soil and Water Conservation District, 2000
Alexander Patterson Runs for Soil and Water Conservation District, 2004
Allen (Kim) Herkimer Runs for Park and Recreation Board, 2003
Amber Carey Runs for Drain Commissioner, 2004
Andrea Miller Runs for Soil and Water Conservation District, 2007
Anita Stewart Runs for Soil and Water Conservation District, 2010
Annalisa Peace Runs for Aquifer Authority Board, 2006
Annie Chambers Runs for Housing Authority, 2017
Annie Yang-McNally Runs for Water District, 2004
Annie Young Runs for Park and Recreation Board, 1997
Annie Young Runs for Park and Recreation Board, 2001
Annie Young Runs for Park and Recreation Board, 2005
Annie Young Runs for Park and Recreation Board, 2009
Annie Young Runs for Park and Recreation Board, 2013
Arian Katovich Runs for Park and Recreation District, 2000
Barbara Dahlgren Runs for Conservation Congress, 2019
Bastiaan Hoeks Runs for Community Services District, 2016
Benjamin Meiklejohn Runs for Water District, 2008
Billy Menz Runs for Park and Recreation Board, 2017
Bob Gamble Runs for Port Commissioner, 2001
Bob Siebel Runs for Soil and Water Conservation District, 2010
Brenda Ferris Runs for Water Board, 1992
Brent McMillan Runs for Public Development Authority, 2003
Bruce Sturm Runs for Fire District, 2002
Bryan Kretsch Runs for Port District, 2016
Cameron Miller Runs for Water Conservation District Board, 2002
Cameron Miller Runs for Water Conservation District Board, 2006
Cathy Livingston Runs for Soil and Water Conservation District, 2004
Cedric Flower Runs for Housing Authority, 2015
Celesta Owen Runs for Water Board of Health, 1994
Charles Exner Runs for Park and Recreation Board, 2017
Chris DeMorit Runs for Wetlands Commission, 1999
Chris Simmons Runs for Soil and Water Conservation District, 2001
Chris Simmons Runs for Soil and Water Conservation District, 2007
Chris Simmons Runs for Soil and Water Conservation District, 2011
Chris Skyhawk Runs for Fire District, 2015
Christine Malan Runs for Park and Recreation District, 1992
Christopher Anthony Runs for Water Reclamation District, 2016
Christopher Anthony Runs for Water Reclamation District, 2018
Christopher Cain Runs for Port Commissioner, 2003
Chuck Anderson Runs for Fire District, 2004
Chuck Anderson Runs for Fire District, 2008
Cindy Johnsen Runs for Water District, 2017
Colleen Ann Reidy Runs for Fire District, 2014
Colleen Ann Reidy Runs for Fire District, 2017
Craig Combes Runs for Resource Conservation District, 2000
Crispin Littlehales Runs for Community Services District, 2007
Crispin Littlehales Runs for Community Services District, 2011
Daniel Kowal Runs for Watershed District Board, 2002
Daniel Lutz Runs for Conservation District, 2016
Daniel Lutz Runs for Conservation District, 2020
Daniel Metraux Runs for Soil and Water Conservation District, 2007
Daniel Polehn Runs for Parks & Recreation Director, 2017
Dave Ehrlich Runs for Water Reclamation District, 2012
David Harbor Runs for Soil and Water Conservation District, 2000
David Luce Runs for Park and Recreation Board, 1997
David Margolis-Pineo Runs for Water District, 2004
David Margolis-Pineo Runs for Water District, 2006
David Minton Silva Runs for Healthcare District, 2004
David Minton Silva Runs for Veterans Memorial District, 2004
David Tarr Runs for Water Board, 1992
David Wilcox Runs for Park and Recreation Board, 2005
Dean Zimmermann Runs for Park and Recreation Board, 1997
Deborah Rogers Runs for Fire District, 2015
Debra Lacerenza Runs for Water Board of Health, 1990
Della Coburn Runs for Tribal Council, 2002
Della Coburn Runs for Tribal Council, 2003
Dennis Waespi Runs for Sanitary District Board, 1999
Desiree Davenport Runs for Community Services District, 2018
Diana Horton Runs for Water Reclamation District, 2010
Diane Amarotico Runs for Parks and Recreation Commission, 2002
Diane Verwoest Runs for Resort Improvement District, 2015
Ed Williamson Runs for Health Board, 2019
Edward Larner Runs for Housing Authority, 2014
Emily Drennen Runs for Transportation District, 2006
Enrique Valdivia Runs for Aquifer Authority Board, 2006
Enrique Valdivia Runs for Aquifer Authority Board, 2010
Erek Gaines Runs for Water District, 2003
Erik “Yahmo Ahqha” Rydberg Runs for Community Services District, 2018
Eugene Platt Runs for Public Service District, 2008
Eugene Platt Runs for Public Service District, 2012
Eugene Platt Runs for Public Service District, 2016
Fran Dassier Runs for Park and Recreation Board, 2001
Francisco Pierre-Louis Runs for Soil and Water Board, 2018
Gary Carlson Runs for Soil and Water Conservation District, 2010
Geoffrey Cubbage Runs for Water Reclamation District, 2018
George Milkowski Runs for Water Reclamation District, 2014
George Milkowski Runs for Water Reclamation District, 2016
George Nelson, Jr. Runs for Community Service Area, 2001
George Puzak Runs for Park and Recreation Board, 1997
George Rice Runs for Aquifer Authority Board, 2002
George Rice Runs for Aquifer Authority Board, 2006
George Rice Runs for Aquifer Authority Board, 2010
George Rice Runs for Aquifer Authority Board, 2014
George Wheeler Runs for Community Services District, 2013
George Wheeler Runs for Community Services District, 2018
Gerald Epperson Runs for Community Services District, 2014
Giannina Frantz Runs for Soil and Water Conservation District, 2011
Giannina Frantz Runs for Soil and Water Conservation District, 2015
Glenn Bailey Runs for Resource Conservation District, 1994
Glenn Bailey Runs for Resource Conservation District, 1998
Gray Newman Runs for Soil and Water Conservation District, 2002
Greg Allen (VA) Runs for Soil and Water Conservation District, 2003
Holly Scholz Runs for Park District, 2017
Howard Hayward Runs for Water Board of Health, 2001
Howard Hayward Runs for Water Board of Health, 2004
Ianni Houmas Runs for Soil and Water Conservation District, 2016
Illijana Asara Runs for Community Services District, 2013
Ira Richards Runs for Soil and Water Conservation District, 2011
Ira Richards Runs for Soil and Water Conservation District, 2015
Jack Ailey Runs for Water Reclamation District, 2008
Jack Ailey Runs for Water Reclamation District, 2010
Jacqueline DeVaney Runs for Health District, 2017
James Barone Runs for Park and Recreation Board, 2014
James Duffy Griffin Runs for Community Services District, 2013
James Harvey Runs for Water and Sanitary District, 2005
James Harvey Runs for Water and Sanitary District, 2009
James Harvey Runs for Water and Sanitary District, 2013
James Lamport Runs for Hospital District, 1998
James Lamport Runs for Hospital District, 2002
James Marsh Runs for Water District, 2001
James Marsh Runs for Water District, 2003
James Marsh Runs for Water District, 2005
James Rhodes Runs for Beach Recreation District, 2016
Jan Shriner Runs for Water District, 2010
Jan Shriner Runs for Water District, 2014
Jane Jarlsberg Runs for Water District, 2020
Janette Bramlett Runs for Community Services District, 2015
Janice Ward Runs for Soil and Water Conservation District, 2016
Jeff S. Davis Runs for Transportation District, 2014
Jennifer Rienks Runs for Healthcare District, 2002
Jesse Torres Runs for Park Commissioner, 2016
JoAnne Beemon Runs for Drain Commissioner, 2000
JoAnne Beemon Runs for Drain Commissioner, 2004
Joe Marino Runs for Cemetery District, 2005
John Abraham ‘Abe’ Powell Runs for Fire Protection District, 2016
John Abraham 'Abe' Powell Runs for Fire Protection District, 2012
John Beall Runs for Resource Conservation District, 1992
John D. Schlidt Runs for Watershed District Board, 2001
John D. Schlidt Runs for Watershed District Board, 2002
John Loban Runs for Soil and Water Conservation District, 2006
John Safarik Runs for Water District, 2011
John W. Farrell Runs for Conservation District, 2020
Joseph Gauder Runs for Community Services District, 2005
Joseph Gauder Runs for Community Services District, 2009
Joseph Gauder Runs for Community Services District, 2013
Kaitlin Sopoci-Belknap Runs for Water Board, 2004
Kaitlin Sopoci-Belknap Runs for Water Board, 2008
Kaitlin Sopoci-Belknap Runs for Water Board, 2012
Karen Anderson Runs for Fire District, 2013
Karen Roothaan Runs for Water Reclamation District, 2012
Karen Roothaan Runs for Water Reclamation District, 2014
Karen Roothaan Runs for Water Reclamation District, 2016
Karen Roothan Runs for Water Reclamation District, 2018
Kathleen Harrigan Runs for Soil and Water Conservation District, 2007
Kathryn Marando Runs for Community Services District, 2007
Kathryn McColl-Hawkins Runs for Conservation District, 1992
Kathy O’Hara Runs for Soil and Water Conservation District, 1997
Kathy O’Hara Runs for Soil and Water Conservation District, 2000
Kathy Wronski Runs for Park and Recreation District, 2002
Keith Gibson Runs for Water District, 2007
Kevin Bayhouse Runs for Highway District, 2004
Kevin Johnson Runs for Natural Resources District, 2002
Kim O’Connor Runs for Soil and Water Conservation District, 2004
Kim O’Connor Runs for Soil and Water Conservation District, 2016
Kindwyn Hoge Runs for Park and Recreation District, 2017
Larry Bragman Runs for Water District, 2014
Larry Bragman Runs for Water District, 2018
LaTrisha Vetaw Runs for Park and Recreation Board, 2017
Laura Peters Runs for Irrigation District Board, 2016
Laura Price Runs for Park and Recreation District, 1990
Lee McKusick Runs for Fire District, 2013
Lena Buggs Runs for Soil and Water Conservation District, 2016
Leslie Minerd Runs for Soil and Water Conservation District, 2004
Lillian Taylor Runs for Soil and Water Conservation District, 2018
Lisa Melyan Runs for Water Board, 2005
Lisa Meylan Runs for Water District, 2001
Lois Humphreys Runs for Water Board, 1992
Lynda Schuh Runs for Mosquito Control Board, 2002
Lynn Levine Runs for Park and Recreation Board, 2001
Marnie Glickman Runs for Sanitary District Board, 2013
Martin Dennis Jr. Runs for Water District, 2004
Mary Altmann Runs for Water District, 2006
Mary Power Giacoletti Runs for Community Services District, 2012
Matthew Clark Runs for Community Services District, 2016
Matthew Clark Runs for Sanitary District Board, 2003
Matthew Clark Runs for Sanitary District Board, 2007
Matthew Clark Runs for Sanitary District Board, 2011
Mel Thoresen Runs for Soil and Water Conservation District, 2016
Michael Baker Runs for Port Commissioner, 2001
Michael Boyd Runs for Park and Recreation District, 1990
Michael Boyd Runs for Sanitary District Board, 1990
Michael Drennan Runs for Park and Recreation Board, 2011
Michael Drennan Runs for Park and Recreation Board, 2017
Michael Kaill Runs for Park and Recreation District, 2001
Michael Smith Runs for Water Reclamation District, 2014
Michael Smith Runs for Water Reclamation District, 2016
Michael Stewart Runs for Soil and Water Commission, 2018
Michael Sumner Runs for Park and Recreation Board, 2001
Michael Weinberg Runs for Conservation District, 2010
Monica Schreiber Runs for Soil and Water Conservation District, 2004
Nadine Bopp Runs for Water Reclamation District, 2008
Nadine Bopp Runs for Water Reclamation District, 2010
Nancy Bernardi Runs for Resource Conservation District, 1992
Nanette Corley Runs for Resort Improvement District, 2015
Nasrin Khalili Runs for Water Reclamation District, 2012
Nicole Vigeant Runs for Community Services District, 2002
Nicole Vigeant Runs for Community Services District, 2005
Oliver Kofoid Runs for Mosquito Control Board, 2012
Oliver Kofoid Runs for Mosquito Control Board, 2016
Oliver Outerbridge Runs for Water District, 2009
Patricia Landis Runs for Fire District, 2014
Patrick Davenport Runs for Soil and Water Conservation District, 2007
Paul Jasinevicius Runs for Highway District, 2009
Paul Perkovic Runs for Water and Sanitary District, 1997
Paul Perkovic Runs for Water and Sanitary District, 2005
Paul Perkovic Runs for Water and Sanitary District, 2009
Peter Harty Runs for Soil and Water Conservation District, 2004
Phil Hyre Runs for Soil and Water Conservation District, 2003
Phil Welch Runs for Soil and Water Conservation District, 1997
Phil Welch Runs for Soil and Water Conservation District, 2000
Phil Wilke Runs for Soil and Water Conservation District, 2006
Rachel Wales Runs for Water Reclamation District, 2018
Randy Marx Runs for Water District Board, 2004
Randy Marx Runs for Water District Board, 2008
Randy Marx Runs for Water District Board, 2012
Randy Marx Runs for Water District Board, 2016
Rebecca Kaplan Runs for Transit Board, 2002
Rebecca Kaplan Runs for Transit Board, 2006
Rebecca Oliver Runs for Transit Board, 2004
Rex Gressett Runs for Health Care District, 2018
Richard Hamilton Runs for Park and Recreation District, 2001
Richard Klatte Runs for Soil and Water Conservation District, 2008
Richard Nieman Runs for Park and Recreation District, 1992
Richard Nunez Runs for Healthcare District, 2004
Rick Bernardi Runs for Resource Conservation District, 1994
Rita Bogolub Runs for Water Reclamation District, 2008
Robert Campbell Runs for Fire District, 2014
Robert Deutsch Runs for Healthcare District, 2008
Robert Deutsch Runs for Healthcare District, 2010
Robert Schlid Runs for Soil and Water Conservation District, 2002
Roberto G. Garcia Runs for Fire District, 2002
Robin Rutherford Runs for Water Board, 1992
Roo Cantada Runs for Park and Recreation District, 2010
Russ Kramer Runs for Township Highway Commissioner, 2017
Russell Pace Runs for Fire Protection District, 2013
S. Ann Robinson Runs for Soil and Water Conservation District, 2001
Scott Kender Runs for Community Services District, 2017
Scott Vreeland Runs for Park and Recreation Board, 2001
Shantu Shah Runs for Water District, 2003
Sharon L. Wert Barbour Runs for Park and Recreation District, 2000
Sharon LeMay Runs for Soil and Water Conservation District, 2016
Shauna McNally Runs for Park Commissioner, 2016
Sheila McIlrath Runs for Water District, 2001
Stan Druben Runs for Transportation District, 2001
Stephanie Porras Runs for Soil and Water Conservation District, 1997
Stephen Colley Runs for Aquifer Authority Board, 2006
Steve Alesch Runs for Park and Recreation District, 2011
Steve Alesch Runs for Park and Recreation District, 2015
Steve Laitinen Runs for Soil and Water Conservation District, 2016
Steve Larrick Runs for Natural Resources District, 2002
Steve Larrick Runs for Natural Resources District, 2006
Steve Larrick Runs for Natural Resources District, 2010
Steve Saint Runs for Water Board, 1994
Stuart Collis Runs for Park Commissioner, 2016
Susan Aufderheide Runs for Transportation District, 2009
Susan MacKenzie Runs for Transportation District, 2001
Susan Opalach Runs for Community Services District, 2015
Suzanne Nott Runs for Port Commissioner, 2007
Tammie Felicia Vinson Runs for Water Reclamation District, 2018
Tammy Harmon Runs for Soil and Water Conservation District, 2006
Tim Dehne Runs for Soil and Water Conservation District, 2004
Tim White Runs for Cemetery District, 2001
Timothy Cottle Runs for Soil and Water Conservation District, 2007
Timothy Moore Runs for Water Board, 1994
Todd Cooper Runs for Resource Conservation District, 1990
Todd Cooper Runs for Resource Conservation District, 1994
Tom Crimmins Runs for Transportation District, 2001
Tom Munsey Runs for Park and Recreation District, 2001
Tom Taylor Runs for Park and Recreation Board, 1997
Trey Smith Runs for Transit Board, 2003
Vaios Eleftheriou Runs for Soil and Water Conservation District, 2010
Valery Larson Runs for Recreation and Park District, 2015
Vic Ormsby Runs for Soil and Water Conservation District, 2002
Vic Ormsby Runs for Soil and Water Conservation District, 2006
William Banny Bishop Runs for Drain Commissioner, 2000
William Boartfield Runs for State Public Service Commission, 2020
William Hayes Runs for Park and Recreation District, 2011
William Hayes Runs for Park and Recreation District, 2013
William Lemos Runs for Fire Protection District, 2009
William Lemos Runs for Fire Protection District, 2013
William Smallman Runs for Water District, 2008
William Stokem Runs for Water Board, 2017